18 Mart Cumartesi Hava Durumu: Bugün Hava Nasıl? İstanbul, Ankara, İzmir Hava Durumu

Ülkemizde günlük hava durumu raporları meteoroloji tarafından paylaşılıyor. Güncel olarak yayınlanan hava durumu raporlar günün erken saatlerinden itibaren yoğun ilgi görüyor. 18 Mart Cumartesi için ise bazı bölgelerde kuvvetli yağış uyarısı bulunuyor. Peki bugün hava nasıl? Yağmur var mı? Nerede yağmur yağacak?

İşte İstanbul, Ankara, İzmir ve il il 18 Mart hava durumu raporu…

Bugün Hava Nasıl?

Meteoroloji’nin son değerlendirmelerine göre; Ülkemiz genelinin çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu, Tekirdağ, Kırklareli ve Muğla çevreleri ile Çanakkale’nin iç kesimlerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, Batı ve Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile İç Anadolu’nun doğusunun yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek olan yağışların; Doğu Akdeniz, Güneydoğu Anadolu’nun batı kesimleri ile İstanbul’un Anadolu Yakası, Kocaeli, Yalova, Sakarya, Düzce, Zonguldak, Bartın, Malatya, Elazığ, Tunceli ve Mardin çevrelerinde kuvvetli, Adıyaman ve Şanlıurfa çevreleri ile Kahramanmaraş’ın doğu, Malatya’nın güney ilçelerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli olması bekleniyor.

18 Mart Cumartesi Meteoroloji Uyarıları

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Doğu Akdeniz, Güneydoğu Anadolu’nun batı kesimleri ile İstanbul’un Anadolu Yakası, Kocaeli, Yalova, Sakarya, Düzce, Zonguldak, Bartın, Malatya, Elazığ, Tunceli ve Mardin çevrelerinde kuvvetli, Adıyaman ve Şanlıurfa çevreleri ile Kahramanmaraş’ın doğu, Malatya’nın güney ilçelerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli olması beklendiğinden yaşanabilecek ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, ulaşımda aksamalar ve fırtınaya karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

KUVVETLİ RÜZGÂR UYARISI: Rüzgarın, Marmara ile Kıyı Ege’de kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması, ulaşımda aksamalar, soba ve doğalgaz kaynaklı baca zehirlenmeleri gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

ÇIĞ TEHLİKESİNE DİKKAT: Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun eğimli ve yüksek yamaçlarında çığ tehlikesi riski bulunduğundan dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

İstanbul, İzmir ve Ankara’da Hava Nasıl, Yağmur Var mı?

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin doğusu, Tekirdağ ve Kırklareli çevreleri ile Çanakkale’nin iç kesimlerinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, yarın (Cumartesi) sabah saatlerinde İstanbul’un Anadolu Yakası, Kocaeli, Yalova ve Sakarya çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgârın, kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

EDİRNE 2°C, 13°C

Çok bulutlu

İSTANBUL 7°C, 10°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, yarın (Cumartesi) sabah saatlerinde Anadolu Yakası’nda kuvvetli olması bekleniyor.

KIRKLARELİ 3°C, 9°C

Çok bulutlu, yarın (Cumartesi)

KOCAELİ 8°C, 10°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, yarın (Cumartesi) sabah saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

EGE

Çok bulutlu, bölge genelinin (İzmir ve Aydın dışında) aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgârın, Kıyı Ege’de kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

A.KARAHİSAR 4°C, 8°C

Çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde hafif yağmurlu

DENİZLİ 7°C, 12°C

Çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde hafif yağmurlu

İZMİR 9°C, 17°C

Çok bulutlu

MUĞLA 3°C, 15°C

Çok bulutlu, yarın (Cumartesi) öğle saatlerinde sağanak yağışlı

AKDENİZ

Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Doğu Akdeniz’de kuvvetli, Kahramanmaraş’ın doğu ilçelerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli olması bekleniyor.

ADANA 10°C, 20°C

Çok bulutlu, kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

ANTALYA 11°C, 19°C

Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı

HATAY 9°C, 18°C

Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, yarın (Cumartesi) sabah saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

K.MARAŞ 9°C, 16°C

Çok bulutlu, il genelinin kuvvetli, doğu ilçelerinin çok kuvvetli ve şiddetli olmak üzere aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

Ülke Genelinde Hava Durumu Nasıl?

İÇ ANADOLU

Çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, genellikle yağmur ve sağanak, doğusunda yer yer karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülmesi bekleniyor.

ANKARA 6°C, 10°C

Çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde il geneli, yarın (Cumartesi) öğle saatlerinden sonra doğusu yağmurlu

ESKİŞEHİR 4°C, 7°C

Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yağmurlu

KONYA 4°C, 10°C

Çok bulutlu, bu akşam ve yarın (Cumartesi) sabah saatlerinde hafif yağmurlu

SİVAS 4°C, 12°C

Çok bulutlu, bu gece saatlerinden itibaren yağmurlu

BATI KARADENİZ

Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, iç ve yüksek kesimlerinin karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, bu akşam saatlerinde Düzce, Zonguldak ve Bartın çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

BOLU 3°C, 8°C

Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu, yüksek kesimleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı

DÜZCE 7°C, 10°C

Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde kuvvetli olmak üzere aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

KASTAMONU 5°C, 12°C

Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu, iç ve yüksek kesimleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı

ZONGULDAK 7°C, 9°C

Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde kuvvetli olmak üzere aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, iç ve yüksek kesimlerinin karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Doğu Karadeniz’in yüksek kar örtüsüne sahip eğimli yamaçlarda çığ riski bulunmaktadır.

AMASYA 6°C, 15°C

Çok bulutlu, bu akşam ve yarın (Cumartesi) öğle saatlerinden sonra yağmur ve sağanak yağışlı

SAMSUN 8°C, 11°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

TOKAT 7°C, 16°C

Çok bulutlu, bu gece saatlerinden itibaren aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

TRABZON 9°C, 11°C

Çok bulutlu, bu akşam ve yarın (Cumartesi) öğle saatlerinden sonra yağmur ve sağanak yağışlı

DOĞU ANADOLU

Çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, kuzey kesimlerinin yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışı şeklinde görülecek yağışların, Malatya, Elazığ ve Tunceli çevrelerinde kuvvetli, Malatya’nın güney ilçelerinde çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor. Yüksek kar örtüsüne sahip eğimli yamaçlarda çığ riski bulunmaktadır.

ELAZIĞ 8°C, 13°C

Çok bulutlu, kuvvetli olmak üzere aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

ERZURUM 2°C, 8°C

Çok bulutlu, yarın (Cumartesi) öğle saatlerinden sonra hafif yağmur ve sağanak yağışlı

KARS 0°C, 8°C

Çok bulutlu, yarın (Cumartesi) öğle saatlerinden sonra hafif yağmur ve sağanak yağışlı

MALATYA 3°C, 15°C

Çok bulutlu, il genelinin kuvvetli, güney ilçelerinin çok kuvvetli ve şiddetli olmak üzere aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Mardin çevrelerinde kuvvetli, Adıyaman ve Şanlıurfa çevrelerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli olması bekleniyor.

ADIYAMAN 9°C, 14°C

Çok bulutlu, il genelinde kuvvetli, kuzey ilçelerinde çok kuvvetli ve şiddetli olmak üzere aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

DİYARBAKIR 7°C, 15°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

GAZİANTEP 7°C, 15°C

Çok bulutlu, kuvvetli olmak üzere aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

ŞANLIURFA 10°C, 15°C

Çok bulutlu, il genelinde kuvvetli, kuzey ve batı ilçelerinde çok kuvvetli ve şiddetli olmak üzere aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir