Almanya bunu konuşuyor… 49 avroluk bilet heyecanı

Deniz Gezginci-Münih

Pandemi döneminde uygulanan 9 Avroluk bilete benzer şekilde gerçekleştirilecek olan uygulama 01 Mayıs tarihi itibari ile yürürlüğe girecek. 49 Avroluk bilet ile Almanya’nın tüm şehirlerine gidilebilecek ve toplu taşıma araçlarında sınırsız kullanabilecek.

NEREDEN ALINIR

Dijital olarak satışa sunulacak olan 49 Avroluk Almanya biletleri çevrimiçi olarak uygulama yolu ile cep telefonlarından, çip kart olarak ya da müşteri merkezlerinden satın alınabilecek. Bilet satın alındıktan sonra bilet sahiplerine otomatik olarak bir çip kart gönderilecek. Cep telefonunun bozulabileceği veya şarjının biteceği durumlarda müşteri portalı üzerinden çevrimiçi bilet yazdırılabilecek.

KİMLER İÇİN GEÇERLİ

49 Avroluk Almanya bileti sadece bir kişi için geçerli olacak ve devredilemeyecek. Altı yaşın altındaki çocuklar Almanya bileti uygulamasından ücretsiz yararlanabilecek iken altı yaşın üzerindeki kişilere bilet alma zorunluluğu getirilecek. Bu biletle bir köpek ücretsiz seyahat edebilecek iken, bisikletleri ile seyahat etmek isteyenlere belirli saatlerde izin verilecek.

01 Mayıs tarihi itibari ile geçerli olacak olan 49 Avroluk Almanya biletlerinden 2025 yılına kadar Federal ve Eyalet Hükümetlerinin toplamda 3 milyar Avro destek sağlaması bekleniyor. 49 Avroluk bilet uygulamasının ne kadar yürürlükte kalacağı henüz bilinmiyor.

Deniz Gezginci

Odatv.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir