Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (20 Mart 2023)

20 Mart 2023 günü dünyada ve Türkiye’de yaşanan son dakika gelişmelerini ve sosyal medyada en çok konuşulan gündem başlıklarını sizler için derledik.

CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu ile HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar ile görüştü. Görüşmenin ardından açıklama yapan Kılıçdaroğlu, “Kürt sorununun çözüm adresi TBMM’dir” ifadelerini kullandı.

Yeniden Refah Partisi’nin Cumhur İttifakı’na katılıp katılmayacağı tartışmalarına son noktayı genel başkan Fatih Erbakan koydu. Erbakan, “14 Mayıs seçimlerine hiçbir ittifaka dahil olmadan yolumuza devam edeceğiz” dedi.

İletişim Başkanlığı’nın harcamalarının, seçim sürecine girilmesiyle geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre üç katına çıktığı belirlendi. Geçtiğimiz şubat ayında 50 milyon TL olan başkanlık harcamalarının bu şubat ayında 188 milyon TL olduğu öğrenildi.

İYİ Partili Ali Kıdık, Atatürk Havalimanı arazisine yapılan caminin inşaat çalışmalarını kaydederek sosyal medya hesabından paylaştı.

Türkiye’deki doktor sayısı 133 bin 418 olarak açıklanırken, Diyanet’in personel sayısı ise 141 bin 769’a ulaştı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ramazan pidesinin satılacağı fiyatı duyurdu. İmamoğlu’nun açıklamasına göre pide 5 TL’den satılacak.

Prof. Dr. Celal Şengör de son olarak CNN International’a değerlendirmelerde bulundu. Şengör, olası bir depremde İstanbul’da can kaybının 100 bine yaklaşacağını söyledi.

Meteoroloji raporlarına göre, Türkiye’de son 8 yılda aşırı hava olayları rekor seviyede arttı.

Türkiye’nin en büyük medya patronlarından biri olan Demirören Grubu’na ait İstiklal Caddesi’ndeki Demirören AVM, ödenmemiş banka borçları sebebiyle Denizbank’a geçti.

2021 yılında Afganistan’da yönetimi ele geçiren Taliban, aldığı kararlarla sıkça dünya kamuoyunun tepkisini üzerine çekiyordu. Ülkede cumartesi günü yayınlanan kararname ile kamudaki yetkililere, akrabalarını işe almamaları konusunda uyarıda bulunuldu.

Rusya’da Devlet Başkanlığı çalışanlarının iPhone kullanmasına yasak geliyor. Karar nisan ayından itibaren yürürlükte olacak.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*