Coinbase Ventures, Oracle DAO’ya katılıyor

Coinbase Ventures, likit staking protokolü Rocket Pool ile olan ilişkilerini bir üst seviyeye taşıyor.

Geçtiğimiz Cuma günü, işlem hacmine göre en büyük merkeziyetsiz borsalardan biri olan Coinbase’in yatırımcısı Coinbase Ventures, Rocket Pool’un Oracle DAO’suna katıldı. Oracle DAO, protokol için gerekli sıra dışı hizmetleri gerçekleştiren, özelleştirilmiş node işlemcilerinden oluşan bir grup.

Ayrıca Coinbase Ventures, Oracle DAO’ya ait her ödül döneminde üretilen toplam RPL enflasyonundan yüzde 15’lik bir pay alacak. CoinGecko verilerine göre Rocket Pool ekosisteminin native token’ı olan RPL, 43-44 dolar arasında değişen bir değere sahip. Rocket Pool’un staking türevi olan rETH, Uniswap’ta 1,07295 ETH değerinde.

Bu yılın başlarında Rocket Pool’un kurucusu David Rugendyke, Coinbase Ventures’ın Rocket Pool staking platformuna yatırım yaptığını açıklamıştı. Yatırımcı şirketin oDAO’ya dahil olması ise kripto alanındaki birçok kişi tarafından Ethereum Shanghai hard fork’una hazırlık olarak görülüyor. Hard fork’taki Ether işlemleri 12 Nisan’dan itibaren gerçekleştirilebilecek.

Discord’ta [object Object] kullanıcı adını kullanan Rocket Pool node işlemcisi, Coinbase Ventures’ın Oracle DAO’nun bir parçası olmasından gayet memnun olduklarını söyledi ve ekledi:

Bu makale ilk olarak CoinDesk Türkiye üzerinde yayımlanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir