Depremin Ardından Büyük Bir Sessizliğe Hakim Olan Hatay Stadyumu’nun Son Hali İçimizi Burktu

5 Şubat günü Atakaş Hatayspor ile Kasımpaşa arasında oynanan karşılaşma ev sahibi takımı büyük bir sevince boğmuştu. Depremde kaybettiğimiz Christian Atsu’nun son dakikada bulduğu frikik golüyle Hatayspor 3 puanı kapmış ve stadyumu bayram yerine çevirmişti. Maçın ardından yaşanan depremler sevinç yerini hüzne bıraktı…

Depremin yıkıma uğrattığı ve o günden beri hüznün hakim olduğu Hatay’da, felaketten saatler önce, 5 Şubat’ta Atakaş Hatayspor’un Yeni Hatay Stadı’nda karşılaştığı Kasımpaşa’yı yenmesiyle yaşanan büyük sevinç, hafızalarda kaldı.

Spor Toto Süper Lig’de zor günler geçiren bordo beyazlı ekip, ligin 23. haftasında sahasında ağırladığı Kasımpaşa’yı Ganalı futbolcusu Christian Atsu’nun son dakikada attığı frikik golüyle mağlup etmişti.

Galibiyetten saatler sonra büyük deprem felaketi meydana geldi. Depremde Atsu, Atakaş Hatayspor Sportif Direktörü Taner Savut ve kulüpte görev olan birçok kişi, enkazda can verdi.

Atakaş Hatayspor Kulüp Başkanvekili Aydın Teksöz, deprem gününden itibaren sessizliğe bürünen Yeni Hatay Stadı’nda yaşadığı acı süreci anlattı.

Maçın son dakikasında atılan golle galip gelmek ve Atsu’nun bu gol sonrası aramızda kalacağını düşünmek çok mutlu etmişti. O gün stadı dolduran binlerce taraftarımızın sevincini ekranlarda tam yaşayamadınız ama bizler burada o kadar güzel yaşadık ki soyunma odasına kadar devam etti.”

Umutlandık çünkü hem Atsu’yu hem maçı kazanmıştık. Umutlarımız yarım kaldı. Volkan hocamız, depremden sonra tesise geldi. Ortalık karanlık ve darmadağındı. Arkadaşlarımıza ulaşıp tesislerde toplamaya çalıştık. Futbolcularımızın bazıları enkazdan kendi imkanlarıyla çıkıp kimi şortuyla kimi çıplak ayakla yürüyerek geldi. Herkese ulaştık ama Taner Savut hocamıza ve Atsu’ya ulaşamadık. İkisi aynı sitede yaşıyordu. Onları da birçok kulüp çalışanımızı da kaybettik.”

“O gece bazı uçak seferleri İstanbul’da kar yağışı beklentisi nedeniyle iptal oldu. Bu durum Hatay’dan İstanbul’a gidecekler için dram, İstanbul’dan Hatay’a gelecekler için ise şans oldu. Depremden sonra ilk defa stada geldim. “

“İstanbul’a gidecekler için dram, İstanbul’dan Hatay’a gelecekler için ise şans oldu. Depremden sonra ilk defa stada geldim. Gelmek istemiyordum hiç. Atsu’nun gol attığı noktada sarı bir duba duruyor. Onu görünce içim yandı. Acımız büyük ama umudumuz var.”

“Mustafa Kemal Atatürk’ün `Hatay benim şahsi meselemdir` sözü gibi Hatay, hepimizin şahsi meselesi oldu; öyle de kalacak.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir