Samsung 1 İnç Kamera Sensörleri Üzerinde Çalışıyor Olabilir

Sızıntı uzmanı Revegnus on X‘e göre Samsung, 1 inç 50 megapiksellik GN6, 200 MP HP7, 320MP ve 440 MP HU1 olmak üzere dört yeni üst düzey kamera sensörünün üzerinde çalışıyor. Ancak raporlar bu sensörlerin neredeyse hiçbirinin bir Galaxy S akıllı telefonda yer almayacağını ve diğer üreticiler ve belki de diğer endüstriler için tasarlandığını ortaya çıkardı.

50MP GN6 sensörü 1.6µm piksellerle öne çıkacak ve muhtemelen Sony’nin 1 inçlik IMX989 sensörüyle rekabet edecek. Bu 50 megapiksellik sensörünün Samsung’un kendi ürünleri için çok pahalı olduğu söyleniyor. Bu nedenle muhtemelen bunun yerine diğer üreticiler tarafından kullanılacak.

Öte yandan 440MP HU1 sensörünün akıllı telefonlar için tasarlanmadığı konuşuluyor. Sensör otomotiv ya da endüstriyel sektörlerde kullanılabilir. 320MP sensörün geliştirme süreci tamamlandığında Galaxy S serisi için uygun olabilir. Fakat sızıntıyı yapan kişi bu sensörün en erken Galaxy S26 Ultra’da kullanılabileceğini söylüyor.

Son olarak 200MP HP7 sensörün başlangıçta Galaxy S25 Ultra’da kullanılması planlanıyordu çünkü Galaxy S23 Ultra‘daki mevcut 200MP HP2 sensörüne göre üst düzey geliştirilmiş görüntü kalitesine sahip olacaktı. Lakin tıpkı diğer sensörler gibi bu sensörün üretimi de Samsung’un kendi akıllı telefonları için düşünemeyeceği kadar pahalıya mal oldu. Peki siz Samsung kamera sensörleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x