11 Ekim Çarşamba Akşamı Kaçırdığın Haberler

Dün akşam gözden kaçırdığınız ya da tüm detayları ile yeniden okuyup ‘ne olmuştu ya?’ diyeceğiniz haberleri sizler için derledik. 

İşte 11 Ekim Çarşamba akşamının gözden kaçırılmaması gereken ve mutlaka okumanız gereken içerikleri…

İstanbul’un en merkezi noktalarından biri olan Şişli’de akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı.

Bilim insanları ve alanında profesyonel virologlar, yaklaşık 50 bin yıllık zombi virüsünün küresel ısınma nedeniyle ortaya çıkabileceğini dile getirdi.

Dilan Polat’ın ablası Sıla Doğu’nun intihar girişiminde bulunduğu öne sürüldü. Gündem yaratan haberin ardından Sıla Doğu’nun avukatı açıklama yaptı.

Filistinli militan grup Hamas, 7 Ekim Cumartesi günü İsrail’e yönelik saldırıya başladı. Aksa Tufanı adı verilen baskınlara İsrail Gazze Şeridi’ne yaptığı hava harekatlarıyla karşılık verdi. Yüzlerce kişinin öldüğü, onlarca kişinin ise rehin alındığı biliniyor. Peki İsrail ve Filistin neden savaşıyor?

İsrail’in yoğun saldırısı altındaki Gazze’de tüm elektriğin kesildiği belirtildi.

Sosyal medyada, camide içki şişeli fotoğraf paylaşan 19 yaşındaki Sefa Yasin Ö. 7 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Sekreterliği Araştırma Hizmetleri Başkanlığı tarafından “Çeşitli Ülkelerde Çalışma, Dinlenme ve Kısaltılmış Çalışma Süresi” başlıklı bir rapor hazırlandı. Raporda, dünyada ve Türkiye’de çalışma saatleri incelendi.

İstanbul Silivri’de voleybol hocası olan U.T. isimli şahıs, yaşları küçük olan 2 kız öğrencisini taciz ettiği gerekçesiyle tutuklandı.

Ukrayna Devlet Başkanı Volodymyr Zelensky geçtiğimiz gün dikkat çeken bir açıklama yaptı. İsrail ile Gazze arasında yaşanan askeri çatışma hakkında konuşan Zelensky, bu olayın uluslararası boyutta dikkat dağıtarak kendi ülkesi ile Rusya arasındaki savaşı gözardı etme riski taşıdığını söyledi. Yapılan bu açıklamalar “biraz bencilce” olarak değerlendirilince sosyal medya paylaşımları gündem oldu.

Kara para akladıkları ve vergi kaçırdıkları iddia edilen Dilan Polat ve Engin Polat için Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK)’ın düğmeye bastığı ortaya çıkmıştı. Polat Ailesiyle ilgili iddialar gündemde bomba etkisi yaratırken, 2. Sayfa programına katılan Gazeteci Emrullah Erdinç, dikkat çeken iddialarda bulundu!

Geçtiğimiz günlerde yapılan kabine toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, emeklilere bir defaya mahsus olmak üzere 5 bin lira ödeme yapılacağını duyurmuştu. Yalnızca çalışmayan emeklilere ödenecek olan tutarın kapsamı hakkında da Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan açıklamada bulundu.

Yaklaşık 2 milyon kişinin yaşadığı Gazze’de, İsrail’in hava saldırıları büyük zayiat yaşatmaya devam ediyor.

Manisa’nın Salihli ilçesinde yaşayan bir kadın, kulağındaki rahatsız edici bir hışırtı hissiyle hastaneye başvurdu. Yapılan muayene sonucunda, kulakta yuva yapmış canlı bir örümceğe rastlandı.

Filistin Dışişleri Bakanlığı, İsrail’in Gazze Şeridi’nde nüfusun yoğun olduğu bölgelere düzenlediği saldırılarda fosfor bombası kullandığını açıkladı.

İsrail kaynakları, Lübnan sınırından İsrail’e doğru çok sayıda drone ve paraşütlü savaşçı sızdığını belirtti.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, geçtiğimiz gün e-Devlet kapısı hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Yılmaz, sevilen platforma tüm miras işlemlerinin tek tıkla yapılmasına olanak tanıyan yeni bir dijital hizmetin eklendiğini duyurdu.

İngiltere İçişleri Bakanı Suella Braverman, normal şartlarda meşru olan Filistin bayrağı sallamanın ya da Filistin’e özgürlük sloganları atmanın, ‘yasal olmayacağı’ durumlardan bahsetti.

Hamas-İsrail çatışmasının bedelini sınırın her iki tarafındaki yüzlerce sivilin ödediğini gözler önüne seren video sosyal medyada gündem oldu.

İsrail basını, hastanede tedavi altında olan yaralı Filistinlilerin, infaz edilebileceğini yazdı.

Son günlerde kara para aklama ve vergi kaçırma gibi ciddi ithamlarla suçlanan Dilan Polat ve Engin Polat kaosu bitmiyor. Dilan Polat’ın güzellik merkezinin ardından, bu sefer de Engin Polat’ın iş yerine silahlı saldırı düzenlendi.

Klasik batı müziği piyanisti ve besteci Fazıl Say, savaş devam ederken Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tutumunu sosyal medya üzerinden tebrik etti.

Oğuzhan Uğur’un moderatörlüğüyle yayınlanan Mevzular Açık Mikrofon programının, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılına özel hazırladığı bölümünün ikinci tanıtımı yayınlandı.

İngiltere Dışişleri Bakanı James Cleverly, İsrail’in Ofakim şehrini ziyaret ettiği sırada siren seslerinin yükselmesiyle birlikte sığınağa kaçtı.

Gazze’de, bombardıman sonrasında binlerce kişi hayatını kaybetti. Kanadalı şarkıcı Justin Bieber ise İsrail’e yardım isterken ilginç bir hata yaptı.

Yer bilimci Ahmet Ercan, Silivri’deki depremin beklenen büyük Marmara Depreminin öncüsü olmadığını ifade etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x