A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın Olimpiyat Oyunları’ndaki rakipleri belli oldu

A Milli Kadın Voleybol Takımı, Paris 2024 Olimpiyatları C Grubu’nda İtalya, Hollanda ve Dominik Cumhuriyeti ile eşleşti.

Fransa’nın ev sahipliğinde 27 Temmuz – 11 Ağustos 2024 tarihlerinde düzenlenecek Paris Olimpiyat Oyunları’nda mücadele edecek A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın grup aşamasındaki rakipleri, Tayland’ın başkenti Bangkok’ta gerçekleştirilen kura çekiminin ardından belli oldu. Filenin Sultanları, C Grubu’nda İtalya, Hollanda ve Dominik Cumhuriyeti ile karşılaşacak.

DHA’nın aktardığına göre, Paris 2024 Olimpiyatları’ndaki diğer iki grup ise şu şekilde;

A Grubu: Fransa, Amerika Birleşik Devletleri, Çin, Sırbistan

B Grubu: Brezilya, Polonya, Japonya, Kenya

OLİMPİYAT FORMATI

Kura çekiminden sonra gruplarını ilk iki sırada bitiren 6 takım ve en iyi iki üçüncü; çeyrek finale adını yazdıracak. Çeyrek finallerde kura çekimi olmayacak, grup etabında kazanılan puanlara göre eşleşmeler belirlenecek. Gruplarını ilk sırada bitiren 3 takım, topladıkları puana göre sırasıyla ilk 3 basamakta; gruplarını ikinci sırada bitiren 3 takım ise 4 ile 6’ncı basamakta yer alacak. En iyi iki üçüncüden puanı daha iyi olan 7’nci, diğeri ise 8’inci sırada yer alacak. Bu sıralamanın ardından çeyrek finalde 1-8, 2-7, 3-6 ve 4-5 eşleşmeleri olacak.

(SPOR SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x