Fatih Altaylı’dan Kılıçdaroğlu yorumu: “Gandi” olarak başladığı siyasi liderliğinde bu seçim döneminde “Şirin Baba’lığa” evrildi ve “Gargamel” olarak veda etti

Gazeteci Fatih Altaylı, CHP Genel Başkanlığı yarışını kaybeden Kemal Kılıçdaroğlu hakkında değerlendirmelerde bulunduğu bugünkü yazısında, “Gandi olarak başladığı siyasi liderliğinde bu seçim döneminde Şirin Baba’lığa evrildi ve Gargamel olarak veda etti” diye yazdı. Altaylı devamında da şunları kaydetti:

“Hoş bir sada olabileceği yerde, ‘kekremsi bir tat’ bırakarak veda etti. CHP delegesi ise müthiş iyi bir sınav verdi. Toplumdan gelen sese kulak tıkanamayacağını gösterdi. Yokuş aşağı gitmekte olan partinin direksiyonunu, en azından kaçış rampasına doğru kırarak ana muhalefetin uçurumdan aşağı düşmesini engelledi. Özgür Özel, CHP’nin ideal genel başkanı mıdır, Türkiye’yi AK Parti kıskacından kurtaracak adam mıdır bilemeyiz. Göreceğiz. Ama en azından CHP’nin kendi içinde demokrasi işletmeyi başardığını ve değişikliği becerebildiğini gördük. Özgür Özel olmazsa, gerekirse onu da değiştirebilecek bir irade koydu CHP. Bu irade Türkiye açısından da umut vericidir.”

Yazının tamamını okumak için .

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x