Ünlü şarkıcı tam 55 yıldır evli… Tanrı benim çocuk doğurmama izin vermedi… Çünkü bütün çocuklar benim olsun istedi

Bu sözler 1966 yılından bu yana yani yarım asrı aşkın süredir evli olmasına rağmen hiç çocuk sahibi olmayan bir ünlüye ait.

Her ne kadar “Tanrı benim çocuk doğurmamı istemedi” dese de yine de bütün çocukları kendisininmiş gibi hissettiğini söylemekten de geri kalmıyor bu ünlü.

Birçok kişinin üç, dört, altı belki daha fazla sayıda çocuk sahibi olduğu hatta kendi doğurmasa da evlat edindiği gösteri dünyasında bir tek çocuğu bile olmayan bu ünlü yılların deneyimli şarkıcısı Dolly Parton’dan başkası değil.

‘ÇOCUKLARIM OLSA EVDEN ÇIKMAZ, ÖLESİYE ENDİŞELENİRDİM’
1966 yılında Carl Thomas Dean ile hayatını birleştiren 77 yaşındaki Parton, ünlüler dünyasının en uzun süreli evliliklerinden birinin kahramanı. Ama çift bunca uzun süren evlilikleri içinde hiç çocuk sahibi olmadı.

Saga dergisinin ocak ayı sayısına konuşan Parton, gençlik yıllarında kariyerine odaklandığı için çocuk sahibi olmayı aklından geçirmediğini anlattı…

“Genç bir çiftken günün birinde çocuklarınız olacağını düşünürsünüz. Ama bu benim yanıp tutuştuğum bir şey de değildi. Kariyerim vardı, müzik vardı, seyahat ediyordum” diye konuştu ünlü şarkıcı.

Sonra da daha ilginç bir ayrıntıya değindi. Eğer bugün, dünyanın şu halinde çocuk büyütmek zorunda kalsaydı büyük endişe içinde olacağını itiraf etti.

Bu konuda şöyle konuştu ünlü şarkıcı: ” Eğer çocuklarım olsaydı onlarla birlikte evde otururdum. Eminim ki onlar için ölesiye endişe duyardım. Bütün bu olanlara baktığımda bu dünyaya çocuk getirmekten nefret ederdim.”

Her ne kadar çocuk sahibi olmasa da bunun çocuklarla bağlantısı olmadığı anlamına gelmeyeceğini sözlerine ekledi Parton.

ÇOCUKLARA 220 MİLYON KİTAP BAĞIŞLADI
Ailesinde kız ve erkek yeğenleri olduğunu söyleyen Parton, dünyanın dört bir yanındaki çocuklar için de çok önemli bir adım attı.

1995 yılında kurduğu Imagination Library (Hayal Kütüphanesi) adlı girişim aracılığıyla dünyanın farklı yerlerine toplam 220 milyon kitap bağışladı.

Dolly Parton çocuk konusuyla ilgili olarak şunları da sözlerine ekledi: ” Her zaman derim ki Tanrı benim çocuk sahibi olmama izin vermedi. Çünkü bütün çocukların benim olmasını istedi…”

Dolly Parton ve kocası Carl Thomas Dean, neredeyse 60 yıldır evliler. Ama ünlü şarkıcının söylediğine göre hayalindeki düğünü, evlendikten yıllar sonra 50’inci evlilik yıl dönümünde yaşadı. Çünkü 1966’daki evlilik töreni çok da istediği gibi değildi.

Oysa Parton’ın anlattığına göre 50’inci evlilik yıl dönümünde düzenlenen nikah tazeleme töreninde güzel fildişi rengi bir gelinlik giydi. Kocası da takım elbisesi içinde çok yakışıklı görünüyordu.

GECE MAKYAJSIZ YATAĞA  GİRMİYOR
Çocuk sahibi olma konusunda samimi sözler sarf eden Dolly Parton, daha önce de bazı ilginç açıklamalar yapmıştı.

Bunlardan biri de gece yatağa girerken bile makyajını eksik etmediği oldu. O açıklamasında bunun nedenini de şöyle açıkladı Parton: ” Eğer gece acil bir durum olur da sokağa çıkmam gerekirse kameralara makyajsız yakalanmak istemiyorum!”

Dolly Parton bu ilginç alışkanlığını Behind The Seams: My Life In Rhinestones adlı kitabında satırlarına döktü.

Orada yazdığına göre Parton, 1980’li yıllardan bu yana böyle bir alışkanlık geliştirdi. Bunun çıkış noktası ise o dönemde Los Angeles’a taşınması.

HER AN KAMERA KARŞISINA GEÇMEYE HAZIR OLMAK LAZIM
Dolly Parton kitabında bu konuyu şöyle ifade etti: “1980’li yıllarda Los Angeles’a taşındıktan sonra yüzümde makyajla yatmaya başladım. Bunun nedenlerinden biri de orada yaşanan depremler.”

Parton kitabında yazdığına göre acil bir durum olduğunda kameraların karşısına makyajsız çıkamayacağına karar verip böyle bir alışkanlık geliştirmiş.

Yani gece makyajlı uyumasının nedeni her koşulda kamera karşısına çıkmaya hazır olmak.

Dolly Parton her ne kadar gece makyajla uyuyorsa da sabah kalktığında ilk işi yüzünü iyice temizlemek. Yani makyajını silip cildine gereken bakımı yapmak. Ama hemen ardından da tekrar günlük makyajını yapıyor yazdığına göre ünlü şarkıcı.

Parton bu durumu da şöyle satırlara döktü: “Yüzünüzü günde bir kez temizlerseniz eğer bunun zamanı önemli değildir. Uyandıktan sonra bütün ritüelleri yerine getiriyorum. Sonra da güne başlıyorum. Her gün dışarı çıkıyorum ve o anlarda da güzel görünüyorum.

Dolly Parton belirttiğine göre bu alışkanlığını kocası Carl Thomas Dean ile birlikte yaşadığı Tennesse’de de sürdürüyor.

Amacı da 1966 yılından bu yana evli olduğu kocasına kötü görünmemek. Bu durumu da şöyle anlattı Parton: ” Yatağa bir cadı gibi görünerek gitmek istemiyorum.”

‘TUTUKLANSAM DA MAKYAJSIZ GÖRÜNMEK İSTEMEM’
Dolly Parton, bundan önce verdiği bir röportajda da asla makyajsız gezmediğini hele evden bakımını yapmadan asla çıkmadığını söylemişti.

Hatta eğer günün birinde tutuklansa bile yine bakımsız haliyle görünmekten çekindiğini de anlatmıştı. Ünlü şarkıcı “Eğer bir gün tutuklanırsam bazı yıldızlarda gördüğüm gibi karakol fotoğraflarım olmasını istemiyorum” diyerek bu alışkanlığına açıklık getirmişti.

VAFTİZ KIZI DA ÜNLÜ BİR ŞARKICI 
Bu arada “dünyadaki bütün çocuklar benim” diyen Dolly Parton’ın tıpkı kendisi gibi müzik dünyasında ünlü olan bir vaftiz kızı var: Miley Cyrus!

Country müzik dünyasının tanınmış isimlerinden Billy Ray Cyrus ile eski eşi Tish’in çocuklarından biri olan Miley’in ya da gerçek adıyla Destiny Hope Cyrus’ın vaftiz annesi Dolly Parton. İkili, önceki yıl aynı sahneyi de paylaşmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x