Uzmanların 1 numaralı tavsiyesi! 3 günde tırnak mantarını kökten uca bitiriyor

Ayak mantarı problemi yaşayan kişiler genellikle ağrılı ve rahatsız edici bir his ile boğuşur. Sıklıkla karşılaşılan bu probleme önlem alınmadığında ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir. Tırnak mantarı, insanları hem estetik hem de sağlık açısından bir hayli zorlar.

Ayaklarda mantar başlangıcının oluşmasına neden olan belirli sebepler bulunuyor. Düşük bağışıklık, bu sorunun temel nedenlerinden biri. Ayrıca kötü kan dolaşımı, şeker hastalığı, sedef hastalığı gibi rahatsızlıklara sahip kişilerin de mantar olma riski daha fazla.

Sıcak ve nemli ortamlarda oluşmaya başlayan mantar, dış çevrelerden etkilenerek de ortaya çıkabilir. Özellikle ortak kullanılan spor salonu, duşlar, tuvaletlerden bulaşma riski daha fazla olabilir. Özellikle ayak bölgesinde oluşan tırnak mantarı vücudunuzun farklı bölgelerinde de belirebilir.

El ve ayaklarınızda mantar olup olmadığını kendi yöntemlerinizle çözümlemek için şu belirtilere dikkat edebilirsiniz :

– El ve ayak tırnaklarında sarı, beyaz çizgiler

– Tırnakların normalden daha kalın olması

– Tırnak şeklinin bozulması

-Tırnak renginde değişiklik

-Normalinden daha kuru tırnak

-Çabuk kırılmalar

-Tırnaktan rahatsız edici bir koku gelmesi

Uzmanlara göre tırnak mantarını ortadan kaldırmak için doğal ve bitkisel yöntemlerden faydalanmak birçok kişinin derdine çare olabiliyor. Elbette ki ileri seviyelerde bir mantar problemi yaşıyorsanız bir doktora danışmanız gerek.

Uzmanlar, tırnak mantarı oluşumu engellemek için dikkat edilmesi gereken hususlar olduğunu belirtiyor. Bunların başında gelen en temel önleyici ayak hijyenine dikkat etmek. Tedbirli olabilmek için ayağınıza uygun ayakkabı kalıpları da tercih edebilirsiniz.

Tırnak mantarı yaşayan kişilerin rahatsızlık duyduğu bu durumu doğal yöntemlerden yararlanarak yok etmek mümkün. İşte oldukça etkili ve mantar problemini 3 günde kökten çözen doğal karışımlar:

Sarımsak

Doğal bir antibiyotik olan sarımsak, mantar problemini ortadan kaldıracak nitelikte. Çeşitli enfeksiyonları çözmede etkili olan sarımsağı mantar problemini çözmede kullanmak istiyorsanız kolay bir hazırlık mevcut.

İlk olarak sarımsağı iyice ezin. Tırnak mantarı oluşan bölgeye ezdiğiniz sarımsağı sürüp bandaj veya bez yardımıyla sarın. Bu işlemi günde bir defa uygulayın ve en az 45 dakika bekletin. Sarımsağın mikrop kırıcı özelliği ayak mantarını geçirmeye yarayacaktır.

Elma sirkesi ve karbonat

Elma sirkesi ve karbonat da ayak mantarı problemini giderebilecek etkili bir karışımdır. Bu karışımdan faydalanmak için bir kabı suyla doldurup içine 4-5 yemek kaşığı elma sirkesi ve karbonat ilave edin. Ayaklarınızı bu karışımda 15 dakika kadar bekletin. Bu işlemi günde 2 defa uygulayarak ayak mantarına karşı kökten bir çözüm sağlayabilirsiniz.

Kekik yağı

Birçok kişi tarafından önerilen doğal ilaçlardan biri de kekik yağı. Mantarlı tırnağın üzerine 3 damla kekik yağı damlatıp yavaşça masaj yapın. Tırnağınız iyileşene kadar bu işlemi tekrarlayabilirsiniz. İşlem sonucunda mantarın zamanla yok olmaya başladığını göreceksiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x